XVII KONKURS PAPIESKI

Być jak „Brat naszego Boga”

Historia konkursu - 2013

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczestnicy OHP oraz młodzież szkolna (ur. w 1993 r. i młodsza) z terenu całej Polski oraz z zagranicy.

Ogółem na konkurs nadesłano 989 prac, w tym 745 fotograficznych oraz 244 plastycznych. W dniu 13 maja 2013 r. w Wadowickim Centrum Kultury jury dokonało oceny prac fotograficznych i plastycznych. Przy ocenie Komisja brała pod uwagę przede wszystkim oryginalny sposób przedstawienia tematu, walory artystyczne oraz dostosowanie do regulaminu Konkursu.



Patronat honorowy nad Konkursem objęli:

  • Stanisław Kardynał Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski
  • Marian Najdychor - Komendant Główny OHP
  • Ks. Prałat Jarosław Sroka – Duszpasterz Krajowy OHP
  • Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego
  • Jerzy Miller - Wojewoda Małopolski
  • prof. dr hab. Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa
  • Jacek Jończyk - Starosta Powiatu Wadowickiego
  • Józef Krzyworzeka - Starosta Powiatu Krakowskiego
  • Ewa Filipiak - Burmistrz Wadowic
  • prof. dr hab. Michał Śliwa - Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
  • Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty
  • Maciej Beiersdorf – Dyrektor Muzeum Historii Fotografii w Krakowie


Patronat medialny:

  • Radio Plus Kraków


Lista laureatów XIII Konkursu Fotograficznego i Plastycznego pt. „Jan Paweł II świadek i nauczyciel wiary” FOTOGRAFIA w kategorii - UCZESTNICY OHP

  • I NAGRODA: Józef Górski, 6-32 Hufiec Pracy Limanowa, „W cieniu Twoich rąk”;
  • II NAGRODA: Damian Przybyła, 6-18 Hufiec Pracy Kęty, „Łatwo pomagać”;
  • III NAGRODA: Malwina Słowińska, 16-14 Hufiec Pracy Wałcz, Kółko Fotograficzne „Chwila”, „…abyście nigdy nie zwątpili…”.


WYRÓŻNIENIA JURY:

  • Roksana Sypień, 1-33 Hufiec Pracy Bielawa, „Szczęśliwym być…”;
  • Sebastian Pawlik, 5-1 Środowiskowy Hufiec Pracy Łódź, „Puste słowa”;
  • Daria Dyderska, 12-20 Hufiec Pracy Rybnik, „Jeden procent zamiast tysiąca słów”.


WYRÓŻNIENIA ORGANIZATORÓW:

  • 1. Ireneusz Pawlik, 6-5 OSiW OHP Lanckorona, „Sursum corda – w górę serca”;
  • 2. Klaudia Niżnik, 6-36 Środowiskowy Hufiec Pracy Skomielna Biała, „Dom Boży”;
  • 3. Sebastian Brykalski, 6-8 Hufiec Pracy Kraków, „W służbie Bogu i ludziom”;
  • 4. Karolina Sendor, 6-2 Hufiec Pracy Niepołomice, „Jesteś z Nami”;
  • 5. Mateusz Pieróg, 6-11 Hufiec Pracy Wadowice, „Szkoła wiary”;
  • 6. Paulina Pawlik, 6-25 Hufiec Pracy Bochnia, „Modlitwa łączy pokolenia”;
  • 7. Natalia Ziółek, 6-6 Hufiec Pracy Proszowice, „Pójdę tam, gdzie Ty”;
  • 8. Kamil Chrzanowski, 6-23 Hufiec Pracy Tarnów, „Każdy kto w Niego wierzy”;
  • 9. Angelika Mistarz, 6-10 Środowiskowy Hufiec Pracy Myślenice, „Pielgrzym”;
  • 10. Danuta Obrzut, 6-38 Środowiskowy Hufiec Pracy Gorlice;
  • 11. Weronika Jakubik, 6-17 Hufiec Pracy Oświęcim, „Dzieci są nadzieją”.


FOTOGRAFIA w kategorii - MŁODZIEŻ SZKOLNA

  • I NAGRODA: Gabriela Jarosz, Zespół Szkół im. Jana Pawła II, Wilcza Wola, „Moja wiara”, (lat 16);
  • II NAGRODA: Joanna Jasiewicz, Gimnazjum w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim, „Jedna chwila z życia”, (lat 15)
  • III NAGRODA: Szymon Jasiewicz, Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim, „Modlitwa przed jedzeniem”, (lat 19). 


WYRÓŻNIENIA JURY:

Zuzanna Kołodziejczyk, Gimnazjum im. Jana Pawła II, Mroczeń, „Powołanie w cierpieniu miłością do Boga” (lat 15);

Martyna Boba, Miejskie Gimnazjum nr 2 im. Ł. Górnickiego, Oświęcim, „Nie dla antysemityzmu” (lat 14).


PLASTYKA w kategorii - UCZESTNICY OHP

  • I NAGRODA: Krystian Krygier, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, Pleszew, „Dziatki moje”;
  • II NAGRODA: Aleksandra Karwik, 12-20 Hufiec Pracy Rybnik, „Niech słowo stanie się czynem”;
  • III NAGRODA: Karolina Zaczek, 12-20 Hufiec Pracy Rybnik, „Czyny nie słowa”.


WYRÓŻNIENIA JURY:

  • Łukasz Arciszewski, 3-2 Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP, Zamość, „Mamy jeden cel”;
  • Aleksandra Fiuk, 7-35 Hufiec Pracy, Warszawa, „Gołąb pokoju”.


WYRÓŻNIENIA ORGANIZATORÓW:

  • 1. Ewelina Drożdż, 6-33 Środowiskowy Hufiec Pracy Nowy Sącz, „”Samotnych … odwiedzać”;
  • 2. Damian Musiałowicz, 6-4 Ośrodek szkolenia i Wychowania OHP Trzebinia, „Obmywał nogi”;
  • 3. Katarzyna Blecharz, 6-5 Środowiskowy Hufiec Pracy Kraków, „Nauczyciel wprowadził swoich uczniów w III Tysiąclecie;
  • 4. Krzysztof Oleksy, 6-34 Środowiskowy Hufiec Pracy Stary Sącz, „Jan Paweł II – świadek wiary”.


PLASTYKA w kategorii - MŁODZIEŻ SZKOLNA

  • I NAGRODA: Aleksandra Trybulska, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy, Cerekwica Nowa, „Światło”, (lat 17);
  • II NAGRODA: Aleksandra Dulak, Gimnazjum im. J. Słowackiego, Stary Sącz, „Tryptyk o Janie Pawle II – nauczycielu i świadku wiary”, (lat 15);
  • III NAGRODA: Joanna Dutka, Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II, Męcina, „Radość darowania”, (lat 16);
  • IV NAGRODA: Maria Bjaloncikova, Stara Lubovna, „Pomoc potrzebującym”, (lat 16).


WYRÓŻNIENIA JURY:

  • Amelia Szczyrek, Zespół Szkół im. Jana Pawła II, Wilcza Wola „Pan Jezus dobry jak chleb”, (lat 9);
  • Wiktoria Długosz, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II, Oława, „Na ratunek”, (lat 13);
  • Maksymilian Żukowski, Zespół Szkół Publicznych nr 6, Żyrardów, „Katecheza”, (lat 10);
  • Marlena Kubas, Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim, „Chrystus kocha wszystkich”, (lat 19);
  • Maria Kozłecka, Szkoła Podstawowa nr 18 im. J. Kochanowskiego, Tarnów, „Uśmiech na twarzy”, (lat 11);
  • Izabela Elwira Olszak, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II, Chodel, „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, (lat 14);
  • Olga Korenkiewicz, Zespół Szkół Specjalnych nr 5 im. Jana Pawła II, Dąbrowa Górnicza, (lat 20);
  • Marzena Simjak, Zespół Szkół Specjalnych nr 5 im. Jana Pawła II, Dąbrowa Górnicza, (lat 20).


WYRÓŻNIENIA ORGANIZATORÓW:

  • Sandra Sarapata, Publiczne Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Stanisław Górny, „Do Ciebie Ojcze wszyscy należeć chcemy”, (lat 15);
  • Monika Klechamer, Publiczne Gimnazjum nr 3, Świebodzin, „Wiara, nadzieja i miłość”, (lat 16).