XXI Konkurs Papieski    logo ohp

List Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

List

Powołano komisję konkursową XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

ocena prac konkursowych

W Krakowie Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy – Rafał Kmak powołał komisję konkursową XXI Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Tegoroczna edycja przebiega pod nazwą.: Jan Paweł II niosący młodzieży dobrą nowinę – „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”. Przypomnijmy, nabór prac jeszcze trwa. Można je nadsyłać do 5 maja br.

W skład jury, którego posiedzenie odbędzie się już 11 maja w Wadowicach wchodzi: Przewodniczący: prof. Piotr Jargusz – Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz członkowie: Jan Hućko – Wojewódzki Komendant Małopolskiej WK OHP w Krakowie, ks. Rafał Bobek – Duszpasterz Małopolskiej WK OHP w Krakowie, Ewa Opałek-Śnieg – Kierownik Zespołu Kształcenia i Wychowania Małopolskiej WK OHP, Jolanta Zacny – Komendant 6-11 Hufca Pracy w Wadowicach, Barbara Ruchała – Artysta, plastyk, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Świniarsku, Marek Brzeźniak – Grafik.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz na stronie www.konkurs-papieski.com

Prof. Piotr Jargusz – Studiował na Wydziale Malarstwa i Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach profesorów: Stanisława Rodzińskiego, Zbyluta Grzywacza, Janusza Orbitowskiego, Włodzimierza Kunza, Stanisława Wejmana.
Ukończył Studium Pedagogiczne u prof. Adama Brinckena. Prowadzi pracownie malarstwa i pracownie projektów w przestrzeni społecznej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zrealizował 80 indywidualnych prezentacji malarstwa w kraju i za granicą. Trzykrotny Stypendysta
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat Nagrody Ars Quaerendi za wybitne osiągnięcia na rzecz kultury Małopolski. Członek Forum Kraków i Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia.

Pani Barbara Ruchała ze Świniarska (gm. Chełmiec, pow. nowosądecki) – Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, biorąca udział w licznych wystawach zbiorowych, przeglądach i prezentacjach twórczości.
Pani Barbara pracuje w Szkole Podstawowej w Świniarsku oraz prowadzi Pracownię Plastyczną, gdzie z wielką pasją uprawia malarstwo olejne i akwarele o różnorodnej tematyce. Jej dzieła to zarówno pejzaże, martwa natura, jak i portrety.
Pani Barbara uczestniczy w licznych plenerach malarsko-fotograficznych i wystawach organizowanych m.in. przez Krynickie Stowarzyszenie Twórców – Galerię „Pod Kasztanem”. Ponadto współpracuje z Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem w Przemyślu. Brała udział w „Bukowińskich Spotkaniach ze Sztuką”. Artystka prowadzi także warsztaty ikonopisania dla początkujących. Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z warsztatem ikonopisarza, podstawowymi pojęciami związanymi z ikoną oraz malowanie wybranej ikony w technice akrylu lub tempery żółtkowej na desce.
Z twórczością Pani Barbary Ruchały można zapoznać się na stronie www.bruchart.pl do czego serdecznie zachęcamy!

Pan Marek Brzeźniak – Pełnił funkcję sekretarza w Urzędzie Miejskim w Wadowicach 29 lat. Pan Marek Brzeźniak pełni również rolę grafika. Jest autorem wielu znakomitych projektów, będących identyfikacją wizualną miasta. To właśnie On zaprojektował herb Wadowic z kluczami papieskimi.


« 1 2 3 4 5 6 7 »